70 kilometrów w 9 godzin.

Nasz kolega, przewodnik tatrzańśki z KPT im. M. Sieczki, Przemysław Sobczyk wygrał Bieg Ultra Granią Tatr!

9 godzin 9 minut i 29 sek. tyle zajęło Przemkowi przebiegnięcie 70 kilometrów w Biegu Ultra Granią Tatr.

W biegu wzięło udział 250 zawodników. Start o godz. 4 rano odbył się na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej, później uczestnicy pobiegli na Wołowiec, Starorobociański Wierch, przez Ornak do Dol. Kościeliskiej, dalej na Czerwone Wierchy, Kasprowy Wierch, Halę Gąsienicową, Krzyżne, do Wodogrzmotów Mickiewicza, na Polanę Waksmundzką, Nosalową Przełęcz do Kuźnic.

Przemysław Sobczyk (KW Zakopane) wcale nie był wielce zmęczony po tak wyczerpującej próbie. Prowadzenie objął na Starorobociańskim Wierchu i nie oddał go do mety. Jak mówił, najtrudniejszy był podbieg na Krzyżne, świetny czas udało się uzyskać dzięki temu, że trasa była sucha i można było szybko biec w dół.

Drugie miejsce ze stratą aż 40 minut zajął Hiszpan Salvador Calvo Redondo, a trzecie z czasem 9h54:36 Józef Pawlica z Budzowa.

Najlepszą kobietą była Magda Łączak z Mielca z czasem 10h38:53. Wyprzedziła ona Annę Figurę (KW Zakopane) i Łodziankę Sabinę Giełzak.