Napisali o Nas

Napisali o Nas

Jubielusz 60-lecia Koła Przewodników Tatrzańskich im. M. Sieczki w Krakowie

WIELKA ROCZNICA NASZYCH PRZEWODNIKÓW

Pobierz artykuł

Portal Tatrzański http://portaltatrzanski.com/ objął patronatem nasze obchody, dzięki czemu przez cały rok będzie śledzić obchody związane z rocznicą, a będzie na co popatrzeć.

 

 

Jubielusz 55-lecia Koła Przewodników Tatrzańskich im. M. Sieczki w Krakowie

Pod patronatem TP: Tatrzański finał przewodnickiego jubileuszu

Pobierz artykuł

Przewodnicy z KPT im. Macieja Sieczki w Krakowie godnie uczcili w tym roku 185. rocznicę urodzin swego patrona, a uroczystym zakończeniem sezonu przewodnickiego w Tatrach podsumowali jubileusz 55-lecia koła.

Chociaż nie był to okrągły jubileusz, to – dzięki dużej aktywności zarządu wybranego na początku tego roku oraz samych przewodników, którzy z zaangażowaniem włączyli się w organizację wielu imprez i uroczystości – wiele się działo.

Przewodnicy Tatrzańscy dzieciom - dzień przewodnika 2010

Zimowa sceneria i mnóstwo śniegu. Tyrolka i szlak legend.

Pobierz artykuł

Wspinaczka po oblodzonej skale, zjazd na linie z ośnieżonego ostańca wapiennego, ale także zwiedzanie Niepołomic i Puszczy Niepołomickiej, zamku w Rabsztynie i Pustyni Błędowskiej, Wieliczki i Krakowa - takie oto atrakcje przewodnicy PTTK przygotowali dla blisko 300 dzieci. Okazją - tradycyjnie już - były małopolskie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych, który obchodzony jest 21 lutego.

 

przewodnicy tatrzańscy dzieciomfot. Magdalena Przesławska

- Zaprosiliśmy dzieci i młodzież z krakowskich domów dziecka, świetlic środowiskowych, dzieci niepełnosprawne oraz pochodzące z rodzin patologicznych i gorzej sytuowanych - mówi Jacek Płonczyński, przewodnik tatrzański.

Przewodnicki jubileusz na Weisshornie

Przewodnicki jubileusz na Weisshornie

Późna jesień to dobry czas na podsumowanie letnich dokonań w górach.

Pobierz artykuł

Ten rok obfitował w różne górskie rocznice. Koło Przewodników Tatrzańskich im. Macieja Sieczki w Krakowie także miało swój jubileusz 55-lecia istnienia i postanowiło go świętować w górach. W Tatrach realizowaliśmy w tym roku Koronę Sieczki – cykl wejść na szczyty, które jako pierwszy zdobył patron koła, wybitny przewodnik, ale ambicje i marzenia dzisiejszych przewodników tatrzańskich sięgają dalej i wyżej, niż tylko na najwyższe szczyty Polski i Słowacji.

Przewodnicy tatrzańscy na Weisshornie

fot. Bartek Dobroch

Przewodnicy – oprócz wykonywania zdobytego zawodu – chcą realizować również ciekawe turystyczne i alpinistyczne cele. Stawiają na wszechstronny rozwój górskich umiejętności – wspinaczki, ratownictwa, narciarstwa. Rośnie zainteresowanie uzyskiwaniem międzynarodowych uprawnień, dających możliwość prowadzenia w górach Europy i Świata. Dlatego wyjazdy w góry średnie i wysokie, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, po majowo-czerwcowym szczycie sezonu wycieczkowego, stają się już tradycyjnym elementem życia kół przewodnickich. W KPT im. Macieja Sieczki także wzrosło zainteresowanie taką formą sprawdzania się i doskonalenia swoich umiejętności po tym, jak Koło zasiliło już 31 nowych, w większości młodych przewodników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem