W dniu 10 sierpnia 2021 r., czyli w dniu międzynarodowego święta przewodników i ratowników górskich, nasi koledzy z Koła Przewodników Tatrzańskich im. Macieja Sieczki w Krakowie – Jan Puchalski i Tomasz Popiołek, spotkali się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Krakowie przy ul. Łanowej 43.
W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu podopiecznych tej placówki wraz z opiekunami (pracownikami DPS). Tematem spotkania było przygotowanie do wycieczki górskiej w Tatry – zarówno w lecie, jak i w zimie. Przewodnicy z naszego Koła zaprezentowali krok, po kroku jak do takich wycieczek należy się przygotować, co ze sobą zabrać, jak się ubrać, jaki sprzęt jest potrzebny aby taka wycieczka odbyła się w sposób bezpieczny.
Spotkanie trwało 1 godzinę. Po jego zakończeniu, był czas na zadawanie pytań i luźne rozmowy.
Było to już drugie spotkanie z podopiecznymi DPS Łanowa o tematyce górskiej. Kilka lat temu nasi przewodnicy z KPT im. Macieja Sieczki w Krakowie gościli już z wykładem o górach w tej placówce. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców DPS i wstępnie umówiliśmy się na kolejne spotkanie za jakiś czas.