W dniach 17-18 stycznia 2009 roku, na Hali Gąsienicowej, odbyło się zimowe szkolenie dla członków Naszego Koła. Szkolenie poprowadził instruktor wspinaczki PZA Waldek Niemiec. W szkoleniu wzięli udział: Bartek Dobroch, Grzesiek Filipowicz, Szymon Michlowicz, Tomek Popiołek i Wojtek Sowa.

W pierwszym dniu szkolenia odbyło się wspinanie zimowe na drogach wspinaczkowych prowadzących na Wierch pod Fajki od strony Doliny Gąsienicowej (m.in. żeberkiem Czecha). Uczestnicy szkolenia podzieleni zostali na dwa zespoły – 2 i 3 osobowy. Przećwiczono w ten sposób wspinaczkę w warunkach zimowych, poruszanie się z asekuracją lotną oraz “dupozjazdy”.

W drugim dniu szkolenia uczestnicy ćwiczyli i powtarzali sposoby i rodzaje budowy stanowisk w śniegu, związane z tym sposoby asekuracji, metodę wyciągania partnera ze szczeliny lodowcowej oraz sposób samodzielnego wyjścia z tej szczeliny.

Szkolenie było bardzo udane i pozwoliło jego uczestnikom utrwalić dotychczasowe umiejętności, przypomnieć sobie wiadomości z zakresu szeroko rozumianego zimowego poruszania się po górach oraz zdobyć nową wiedzę w tym zakresie.

Tomek Popiołek.

Fotorelacja Bartka Dobrocha

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=fJHioQUovYo]


Wojciech Sowa

Wojciech Sowa

Przewodnik Tatrzański klasy II

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder