Podobnie jak w zeszłym roku Koło organizuje obóz letni w Alpach Szwajcarskich.

Celem głównym jest zdobycie DENT BLANCHE (4356 m , Alpy Walijskie) dwiema różnymi drogami – normalną (Południowa Grań, Wandfluegrat, AD) oraz Zachodnią (D+) lub Wschodnią Granią (Viereselsgrat, D).

Na początek jednak w planach jest zeszłoroczny niezrealizowany „deser”, czyli najdłuższa szwajcarska ferrata na Daubenhorn w okolicach miejscowości Leukerbad.

Następnym celem pośrednim będzie jeden z czterotysięczników w otoczeniu Mattertal (szczegóły wkrótce).

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Kazkiem Kluczewskim (kierownik) bądź Szymonem Michlowiczem (samozwańczy zastępca) odpowiedzialnymi za zorganizowanie wyjazdu.

Prosimy także o racjonalny dobór dróg zgodnie z posiadanymi umiejętnościami (obycie w terenie mikstowym na dużych wysokościach, umiejętność sprawnego poruszania się w skale w sprzęcie zimowym w trudnościach III-IV). Sugerujemy aby osoby zgłaszające chęć udziału posiadały następujące umiejętności techniczne oraz doświadczenie: co najmniej kilka dróg w Tatrach/Alpach o trudnościach co najmniej III (wybierający normalną drogę na Dent Blanche) oraz co najmniej kilka tatrzańskich/alpejskich dróg o trudnościach od IV+ (dla wybierających Zachodnią lub Wschodnią Grań).

  • Termin: *30 lipca (wyjazd) – 8 sierpnia (powrót do Krakowa)
  • Dojazd: *własne środki transportu
  • Baza: *Randa (camping)
  • Max. ilość uczestników: *12

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder