Międzynarodowa konferencja poświęcona komunikacji w polskich parkach narodowych odbędzie się w Zakopanem i Tatrzańskiej Łomnicy w dniach 22–24 kwietnia 2012 r. Jej organizatorami są Tatrzański, Karkonoski i Babiogórski Park Narodowy, Rocky Mountain National Park z USA, a także konsulat generalny USA w Krakowie.

 

Konferencję zainauguruje wspólne wiosenne sprzątanie Doliny Strążyskiej w Tatrzańskim Parku Narodowym. Będą w niej uczestniczyć Wolontariusze TPN. Swój udział zapowiedzieli m.in. ambasadorowie USA w Polsce i na Słowacji oraz burmistrz miasta Zakopanego.  – Takie wczesnowiosenne porządki są bardzo ważne – podkreśla Paweł Skawiński, dyrektor TPN. – Roślinność jest jeszcze na tyle niska, że wszystkie jesienno-zimowe pozostałości po „turystach” bardzo łatwo jest odszukać. Będziemy chcieli oczyścić zarówno szlak, jak i jego najbliższe otoczenie.
Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Sprzątanie rozpocznie się 22 kwietnia o godzinie 14. Zbiórka przed wejściem do doliny. Zgłoszenia proszę wysyłać najpóźniej do 17 kwietnia do koordynatora wolontariatu w TPN na adres e-mail: jkrzeptowski@tpn.pl.
Głównym celem konferencji będzie porównanie działań komunikacyjnych prowadzonych przez parki narodowe. Na ich przykładzie zostanie przeprowadzona analiza skuteczności, a następnie przedstawiona strategia ewentualnych zmian zmierzających do maksymalizacji pozytywnych skutków komunikacji. Parki narodowe pełnią dużą rolę w kształtowaniu właściwych postaw osób i jednostek  zainteresowanych ich działalnością. Warto uświadomić sobie, jak szeroki jest krąg odbiorców działań komunikacyjnych, zidentyfikować ich i wypracować politykę postępowania. Parki powinny mieć silną reputację, która przekłada się na akceptację organizacji przez grupy odbiorcze i uznanie, że mają ona legitymację do podejmowanych działań. Ocena skuteczności działań komunikacyjnych podejmowanych do tej pory przez parki narodowe w Polsce i wyciągnięcie wniosków na przyszłość wydają się niezbędne.

ŹRÓDŁO INFORMACJI – STRONA WWW TPN


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder