Wszystko zaczęło się w piątek, 22 listopada na Rondzie Matecznego w Krakowie, skąd silna grupa wyruszyła busem w kierunku Zakopanego.

Wesoły bus pomykał wśród mgły, tym razem bez postoju na Niwie, ale za to z wieczorną wizytą na Pęksowym Brzyzku aby oddać honory naszemu Patronowi – Maciejowi Sieczce.

Następnie wyruszyliśmy na Palenicę Białczańską, skąd piechotą do Schroniska w Roztoce.

Po przydziale pokoi, który to podobnie jak w zeszłym roku, przeprowadził Szymon Michlowicz, wieczór upłynął na posiadach i śpiewach przy gitarowym akompaniamencie Jarka Balona, a później doszło do integracji z alternatywną imprezą odbywającą się w sąsiedniej sali schroniska.

Niektórzy piątkowe posiady zakończyli tańcami do późnych godzin nocnych.

W sobotę, 23 listopada, odbyło się szkolenie pod przewodnictwem Wiesława Siarzewskiego dot. historii odzyskania Morskiego Oka.

Wracaliśmy do Schroniska w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, a tam czekała nas cała seria wieczornych atrakcji.

Tegoroczną nagrodę Tatrzańskiego Mnicha Kapituła przyznała naszemu członkowi honorowemu, Apoloniuszowi Rajwie, która to została wręczona uroczyście w schronisku przez Martę Olszańską i Artura Midę.

Kolejnym punktem programu był konkurs fotograficzny oraz solowe występy kabaretowe, które to, mamy nadzieję, na stałe wejdą do programu Roztoki.

I nagroda: Szymon Michlowicz, Tomasz Popiołek z gościnnym występem Jana Popiołka.

II nagroda: Wojtek Sowa i Grzesiek Filipowicz

III nagroda: Bartek Dobroch i Romek Płatkowski

IV nagroda: Jan Jabłoński i Andrzej Serafin

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Tatrzański Park Narodowy.

W niedzielę, 24 listopada, po śniadaniu, tradycyjnie, podążyliśmy na Wierchporoniec, aby stamtąd udać się na Rusinową Polanę, gdzie przy szałasie, ognisku, śpiewając „Krywaniu” zakończyliśmy tradycyjnie Roztokę 2013.

W tym roku na Gęsią Szyję wyszli: Liwiusz Matus, Krzysiek Kosiński, Henio Łukasik, Marek Szybiński i Kaziu Kluczewski.

Oprócz przewodników naszego Koła, mieliśmy zaszczyt gościć na Roztoce Apoloniusza Rajwę, Martę Olszańską, Romka Szadkowskiego, Marcina Strączka – Heliosa, dzieci Asi i Tomka – Basię i Janka Popiołków, Teresę Stochel, Jacka Wiśniewskiego, reprezentację AKPT w postaci Tomka Nodzyńskiego oraz Maję Grzybowską i Karoliną Małatowską.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!


Wojciech Sowa

Wojciech Sowa

Przewodnik Tatrzański klasy II

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder