Szymon Michlowicz

Załączniki11:27 (51 minut temu)

 
do przewodnicy-ta. Anuluj subskrypcję
 
 
 
 
 
W dniach 17-18 grudnia 2016 r. odbyło się kolejne szkolenie lawinowe organizowane w głównej mierze przez Tomka Nodzyńskiego dla członków AKPT i naszego Koła. W tym roku z naszego Koła w szkoleniu udział wzięło 6 osób: Maciek Michalak, Szymon Michlowicz, Mariusz Norwecki, Agnieszka Sawicka, Marysia Skupień i Wojtek Sowa.

W pierwszy dzień skupiono się przede wszystkim na odświeżeniu wiedzy dotyczącej szukania detektorami na lawinisku oraz postępowania w razie uratowania zasypanego. Terenem działania były Nadspady.

Z kolei drugi dzień szkolenia stanowiło wyjście w teren w formie wycieczki edukacyjnej – planowanie tras podejścia, ocena zagrożenia, stosowanie metody redukcyjnej, testy pokrywy śnieżnej. Terenem działania tym razem był szeroko pojęty masyw Buli pod Rysami:)

Wszystkich, którzy planują działania w górach zimową porą zachęcamy do tego typu szkoleń!

Kolejne przewodnickie szkolenie już za rok, pamiętajcie o nim bo naprawdę warto!

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder