Roztoka, hej Roztoka 2011!!!

Roztoka, hej Roztoka 2011!!! Jak co roku serdecznie zapraszamy na zakończenie sezonu przewodnickiego. Zgodnie z długą już tradycją uroczystości te odbędą się w Schronisku PTTK w Roztoce. Program: Piątek 25.11.2011 18:00 – Wyjazd autokaru z Krakowa /parking przy Rondzie Matecznego/. 20:00 – 20.30 – Przyjazd do Roztoki. Na miejscu będzie Dowiedz się więcej

Obóz Alpejski 2011

W terminie 30.07-06.08.2011 odbył się obóz alpejski w rejonie San Martino – Val di Mello. Uczestnikami wyjazdu byli: Szymon Michlowicz – kierownik grupy, Kazek Kluczewski – kierownik honorowy; M. Przesławska, A. Sawicka, B. Dobroch, G. Filipowicz, W. Sowa. Głównym celem wyprawy w tym roku był szczyt Piz Bernina 4049 m Dowiedz się więcej

Tatrzańskie zaduszki

Štátne lesy TANAP-u i Tatranská horská služba zapraszają do udziału w górskich zaduszkach. Spotkanie odbędzie się na Symbolicznym Cmentarzu Ofiar Gór pod Osterwą 29 października. Zbiórka o 10.30 przy schronisku nad Popradzkim Stawem.

NOWI PRZEWODNICY W NASZYM KOLE

W dniach 21-23 lipca 2011 r. w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego odbył się egzamin państwowy na uprawnienia przewodnika tatrzańskiego. Z wielką radością informujemy, że do naszego grona dołączyli koledzy Bartek Gąsienica – Józkowy Przemek Sobczyk serdeczne gratulacje!

NOWI PRZEWODNICY W NASZYM KOLE

  W dniach 27-29 kwietnia 2011 r. w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego odbył się egzamin państwowy na uprawnienia przewodnika tatrzańskiego. Z wielką radością informujemy, że do naszego grona dołączyli koledzy Michał Łazarczyk Marcin Saltarski Julian Serafin serdeczne gratulacje!

Odeszli na Niebieską Grań

W dniu 13.03.2011 roku odeszli na Niebieską Grań, ginąc w lawinie śnieżnej w Dolinie Pańszczycy, nasi Przyjaciele z Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich im. Z. i W.H. Paryskich w Krakowie:      Ś.P. Ania Frydryszak Ś. P. Basia German Ś.P. Bogdan Frydryszak. Basia German została pochowana w piątek 18 marca na Dowiedz się więcej

Zanim pójdziesz w Tatry – idź po rozum do głowy

Poniższy artykuł to moje osobiste, subiektywne opinie i przykłady zaczerpnięte z własnych doświadczeń górskich i przewodnickich.Celem artykułu nie jest tworzenie kolejnego przewodnika i opisywanie walorów jednego,czy drugiego szlaku turystycznego. Moją intencją jest uświadomienie czytającym, że sugerowanie innym trasy na górską wycieczkę to złożona sprawa i bardzo duża odpowiedzialność. Informując,że określony szlak jest łatwy, można zasugerować laikowi, że może tam pójść. Tylko, że Wy byliście tam w górskich butach, ubrani w softshell, z kijami trekkingowymi i termosem pełnym ciepłej herbaty w plecaku. Laik może wybrać się tam w japonkach, reklamówką w jednej dłoni i coląw drugiej. I wtedy to już nie jest łatwa, przyjemna wycieczka. Zwłaszcza, gdy przyjdzie typowa, lipcowa tatrzańska burza.

 

(więcej…)