Mnich

Mnich i Mięgusz drogami patrona 19/20.09

Aż 22 uczestników wspięło się na Mnicha w ramach obchodów 55-lecia Koła Przewodników im. Macieja Sieczki w Krakowie. Rekordowe wejście odbyło się  w sobotę 19 września w  pięknym słońcu ostatniego letniego weekendu. Przewodnicy i sympatycy KPT weszli na szczyt najłatwiejszą drogą „Przez Płytę”, która została wcześniej zaporęczowana przez Kazka Kluczewskiego i Tomka Popiołka. Tą drogą 130 lat po pierwszych zdobywcach najsłynniejszej tatrzańskiej turni na jej szczyt weszli prezes KPT im. M. Sieczki Janusz Konieczniak oraz wiceprezesi Artur Mida i Wojtek Winkel.

 

(więcej…)

Stroje przewodnickie

W nawiązaniu do ustaleń z ostatniego spotkania kołowego proszę osoby, które chciałby zamówić któryś z elementów stroju przewodnickiego bądź byłyby zainteresowane innymi produktami firmy Hi-mountain, o zgłaszanie tego faktu do kol. Szymona Michlowicza +48 502113595, bądź mailowo sz.michlowicz@gmail.com Sprawa jest pilna

Wernisaż

Wernisaż wystawy z okazji 55-lecia Koła

W dniu 14 września 2009 roku odbył się w Urzędzie Miasta Krakowa wernisaż wystawy z okazji 55 – lecia Koła Przewodników Tatrzańskich im. Macieja Sieczki w Krakowie. W uroczystości wziął udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Prezes COTG Jerzy Kapłon, Prezes CPT Krzysztof Kulesza oraz około 50 przewodników i sympatyków Koła “Sieczków”, a także inni zaproszeni goście.

Wernisaż

W czasie wernisażu Prezydent wręczył medale Honoris Gratia – Zasłużonego dla Miasta Krakowa – Krzysztofowi Kuleszy, Januszowi Konieczniakowi i Liwiuszowi Matusowi.

Wystawa będzie czynna w Holu Kamiennym UMK Plac Wszystkich Świętych 3/4 w Krakowie do dnia 25 września 2009 roku. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia…Naprawdę warto !!!!!

(więcej…)

Durny

Wyjście na Durny i Jastrzębią Turnię 29/30.08.2009

Durny Szczyt i Jastrzębia Turnia ścieżkami Sieczki

W dniach 29-30 sierpnia 2009 przewodnicy z naszego Koła zrealizowali dwa kolejne cele „Korony Sieczki”, w ramach której w roku jubileuszu 55-lecia KPT wchodzimy na szczyty zdobyte po raz pierwszy przez patrona Koła, Macieja Sieczkę. W ostatni weekend sierpnia zdobyliśmy Jastrzębią Turnię i Durny Szczyt. Na oba wierzchołki wchodziliśmy drogą, którą podążał Maciej Sieczka. Bazą dla obu wyjść było Schronisko nad Zielonym Stawem Kieżmarskim.

Durny

(więcej…)

bogus.nowak.mnich

Jerzy Bogusław Nowak “Boguś”

O mnie: Byłem komandosem w słynnej Szóstej  Dywizji Powietrzno – Desantowej. Ukończyłem krakowską Akademię Wychowania Fizycznego. Tańczyłem w Studio Baletu Nowoczesnego „Kontrast” przy tejże uczelni. Wraz z zespołem, występowałem  na scenach w kraju i zagranicą a także  w  spektaklach  telewizyjnych i filmach, wymagających również odwagi i sprawności. Jestem przewodnikiem tatrzańskim Dowiedz się więcej…

Kazimierz Kluczewski

Kazimierz Kluczewski

KONTAKT telefon: 012-6237786 kom: +48663376423   Prowadzę w Tatrach. Prowadziłem w Alpach: m. in. Mont Blanc, Monte Rosa (4634 m), Dom (4545 m), Matterhorn (4477 m), Alphubel (4206 m), Allalinhorn (4027 m), Strahlhorn (4190 m), Weissmies (4023 m), Bishorn (4159 m), Breithhorn (4165 m), Piz Bernina (4049m), Castor (4222 m), Dowiedz się więcej…

Maćkowa Perć

Maćkowa Perć Nr. 6

Spis treści: Od redakcji Jerzy Młodziejowski – Cisza Z POŻÓŁKŁYCH KART A. Grabowski – Kilka godzin pobytu w Tatrach nad jeziorami Morskiego Oka i Czarny Staw w Galicyi w Cyrkule Sandeckim Jarosław Balon – Regiony fizycznogeograficzne TPN. Część I Tatry Wysokie Małgorzata Gładkowska – O nutach Podhala ROZMOWY NA PERCI Dowiedz się więcej…

Maćkowa Perć

Maćkowa Perć Nr. 5

SPIS TREŚCI: “Kilka wspomnień o tych co dawniej po Tatrach chadzali” – Jan  Gwalbert Pawlikowski “Fizycznogeograficzna zachodnia granica Tatr” M.Jodłowski Olbrzymi obraz Tatry-krótki opis i krótka historia jego dziejów” – J.Jabłoński wywiad z dyrektorem TPN, Pawłem Skawińskim “Stulecie zorganizowanego taternictwa w Polsce” – J.Konieczniak “Akademickie Koło Przewodników Tatrzańskich ma swoich Dowiedz się więcej…

Maćkowa Perć

Maćkowa Perć Nr. 4

SPIS TREŚCI:   Od redakcji. Jarosław Iwaszkiewicz: Cisza ROZMOWY NA PERCI – MARIA ŁAPIŃSKA Z POŻÓŁKŁYCH KART Spór o Morskie Oko  Mieczysław Rokosz:Słuszna sprawa górę wzięła – Morskie Oko nasze Jan Jabłoński: Nad Morskim Okiem 100 lat później Henryk Rączka: Bibliografia sporu o Morskie Oko Wojciech Gąsienica Byrcyn: Byrcynowe gadki Dowiedz się więcej…